AZ EGYESÜLET

Célunk és feladatunk:
olyan családok segítése és támogatása, akik valamilyen betegség következtében napi megélhetési gondokkal küzdenek!

Az elmúlt 5 évben civil szerveződésként, segítő szándékú emberekkel karöltve folyamatosan gyűjtünk adományokat olyan rászorulóknak, akik valamilyen betegség kapcsán kerültek nehéz helyzetbe, legyen szó akár egy szülő vagy egy gyermek betegségéről. Családokról beszélünk, akik olyannyira ellehetetlenednek anyagilag, hogy a szó legszorosabb értelmében napi megélhetési gondokkal küzdenek.

Sokszor el sem tudjuk képzelni, micsoda erő lakozik egy édesanyában, egy édesapában, mikor a saját vagy a gyermeke kezelési költségeit kell előteremteni a semmiből!

Az elmúlt öt évben sok ilyen családhoz kerültünk közel. Láttuk a mindennapjaikat, a könnyeiket, az összeszorított fogakat és a kérésre nyújtott kezeket, mikor már végképp nincs miből.

Eddig is folyamatosan segítettünk családoknak főként tartós élelmiszerek formájában, jelentős mennyiségű vitamint, étrend-kiegészítőt vásároltunk, gyógykezeléseket fizettünk a rászorulóknak adományokból. De hogy ne csak általánosságban beszéljünk, fizettünk már albérleti hozzájárulást súlyos beteg egyedülálló édesanyának két gyermekkel, tv előfizetést ágyhoz kötött betegnek. Berendeztünk egy steril szobát egy fiatal rákbeteg fiúnak, önkéntes segítőkkel kórházi fuvarokat szerveztünk a járóképtelen betegeknek. Támogattuk a Heim Pál gyermekkórház transzplantációs osztályát, ahol egy kicsi betegünk feküdt éppen.

Ennek az öt éves munkának és civil szerveződésnek lett eredménye a "Tégy egy mosolyért" Egyesületet!

Bízunk benne, hogy az elmúlt időszak sikerei és mosolyai meggyőzik majd azokat a segítő szándékú embereket, akik támogatni kívánják az elképzelésünket, az Egyesület tevékenységét.

Elnökségünk, tagjaink és pártoló tagjaink munkája teljesen önkéntes. Az itt végzett feladatokért fizetést, jutalmat, sem természetbeni sem egyéb juttatást senki nem kap.

Több programot kidolgoztunk már a következő évre, ami nem csak a betegek támogatásáról, hanem a prevencióról is szól. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy olyan akciókkal, mozgalmakkal hívjuk fel a figyelmet a betegekre, amikkel közben magunkért, a saját egészségünkért is teszünk, hogy elkerüljük ezeket a helyzeteket vagy a komolyabb betegségek kialakulását.

Külön öröm, hogy az Egyesületünk tevékenyégét, illetve az előkészített programokat nem csak az alternatív gyógymódok képviselői (mint a tagok közül jó néhányan), hanem nyugati orvoslással foglalkozó orvosok és már közismert emberek is támogatják.

Ha tetszik az elképzelés, amit a "Tégy egy mosolyért" Egyesület képvisel, kérem támogassa munkánkat azzal, hogy "kedveli" oldalunkat a facebookon, ahol folyamatosan nyomon követheti tevékenységünket, felhívásainkat és az adományok osztásáról készült fényképes dokumentációkat !